biurko regulowane

Jak zwiększyć komfort pracy przed komputerem i jednocześnie zadbać o zdrowie?

 

biurko regulowane

Coraz więcej osób wykonuje swoją pracę przed komputerem. To całkiem normalne, zwłaszcza w dobie informatyzacji oraz – także coraz powszechniejszego trendu – pracy zdalnej. Szczególnie ostatni rok był w tym aspekcie w pewnym sensie przełomowy – pandemia wymusiła na wielu z nas konieczność pracy z domu.

Szacuje się, że do 5 osoba, która pracuje przy biurku boryka się z bólem kręgosłupa. To wynik nie tylko tego, że siedzimy przy biurku w niewłaściwy sposób, ale też i tego, że nie dbamy o regularną zmianę pozycji w czasie pracy. To z kolei sprawia, że zarówno kręgosłup, jak również kolana są bardzo obciążone i pojawia się ból. Nie oznacza to, że musimy się z tym pogodzić i nie ma żadnego sposobu na to, aby nie tylko zadbać o komfort pracy przed komputerem, ale też i o swoje zdrowie. 

Odpowiednio dopasowane biurko i fotel – to podstawa!

Pierwszą i najważniejszą rzeczą, jeśli chcemy zapewnić sobie najwyższy komfort pracy przed komputerem – czy też ogólnie, przy biurku – jest zadbanie o to, aby nie tylko kupić dobry i odpowiednio dopasowany fotel, ale też i biurko. Podstawą jest oczywiście utrzymanie kręgosłupa w naturalnej, wyprostowanej pozycji oraz zapewnienie odpowiedniego wsparcia naszym plecom. Regulowane fotele, które wyposażone są w zagłówek oraz prawidłowo wyprofilowane podłokietniki, to absolutna podstawa. Warto zwrócić także uwagę na to, jak zakończony jest przód siedziska naszego fotela. Najlepiej, jeśli będzie on zaokrąglony, co skutecznie zmniejszy nacisk na uda. 

Ergonomiczny fotel to jednak nie wszystko. Niemniej istotne jest dopasowanie biurka w taki sposób, aby jego blat znajdował się na odpowiedniej wysokości. Nie zawsze jesteśmy w stanie kupić klasyczne biurko, którego wysokość blatu będzie odpowiednia do naszego wzrostu. Innowacyjnym a jednocześnie coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest biurko z regulacją wysokości blatu. 

Biurko z regulowaną wysokością blatu – dlaczego warto?

Biurko regulowane to rozwiązanie, które nie posiada żadnych wad i wcale nie ma w tym stwierdzeniu przesady. Po pierwsze, zakup biurka regulowanego, to zakup na lata – szczególnie w przypadku dzieci. Można śmiało powiedzieć, że takie biurko regulowane będzie “rosło razem z dzieckiem” – wraz ze wzrostem latorośli, będziemy w stanie w każdym momencie dopasować wysokość blatu do wzrostu dziecka. W przypadku dorosłych – szczególnie tych, które są dość rosłe – regulowana wysokość blatu także jest niezwykle istotna. To jednak nie wszystko: warto wspomnieć, że do biurka metalowego, idealnie pasują wszelkie meble, które muszą znaleźć się w pokoju dziecka – szafki szkolne, regały czy komody.

W przypadku pracy przed komputerem, niezwykle ważne jest to, aby nie tylko od czasu do czasu dać odpocząć oczom, ale też zadbać o kręgosłup. Wskazane jest zatem zmienianie pozycji z siedzącej na stojącą – chociaż na kilka minut. Biurko elektryczne, którego wysokość blatu możemy w każdej chwili w bardzo prosty sposób zmienić, nie tylko daje nam taką możliwość, ale pozwala też na komfortową pracę…W pozycji stojącej. Nie trzeba się pochylać nad blatem, możemy spokojnie stać prosto i wykonywać naszą pracę, a jeśli dodatkowo posiadamy matę do pracy stojącej, komfort takiej pracy będzie naprawdę duży.

Czy biurko regulowane – tylko do home office?

Biurko z regulacją wysokości blatu to nie tylko doskonałe rozwiązanie do home office, ale też idealnie sprawdzi się ono także w biurze. Przede wszystkim, regulacja blatu przebiega cicho i bardzo płynnie – nie ma zatem najmniejszej obawy, że w jakikolwiek sposób będziemy przeszkadzać naszym współpracownikom. Co więcej, biurko elektryczne jest nie tylko bardzo praktyczne, ale też bardzo estetyczne. Bez najmniejszego problemu będziemy w stanie dopasować do niego nie tylko odpowiedni fotel, ale też inne meble metalowe takie, jak np. szafki. Tym samym, biurko z regulowaną wysokością blatu będzie nie tylko bardzo praktyczne, ale też i estetyczne.

meble metalowe

Ergonomiczny fotel i biurko podnoszone – duet idealny?

Nie ma się co oszukiwać – wygodne i funkcjonalne biurko oraz ergonomiczny fotel, to podstawa, jeśli chcemy stworzyć sobie nie tylko praktyczne ale też i bardzo wygodne miejsce do pracy. Oczywiście, koszta związane z zakupem wysokiej jakości mebli mogą nieco przerażać, ale w zestawieniu kosztów leczenia schorzeń kręgosłupa czy nawet jego operacji, są one naprawdę niewielkie. Biurko podnoszone to nie tylko nowoczesne i modne rozwiązanie – to także zmiana, która bardzo korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Oczywiście nie jest tak, że sama zmiana mebli biurowych na bardziej ergonomiczne sprawi, że nagle wszystkie nasze przypadłości związane z bólem kręgosłupa miną, jak ręką odjął. Z całą pewnością jednak będzie to bardzo duży krok w tym kierunku. Utrzymanie właściwej pozycji siedzącej, jak również jej zmiana w czasie pracy na stojącą, wcale nie muszą być uciążliwe. Biurko z regulowaną wysokością blatu oraz wygodne, ergonomiczne krzesło, to duet idealny – taki, który koniecznie musi posiadać każdy, kto spędza bardzo dużo czasu przed komputerem lub po prostu – przy biurku.

biurko z regulacją wysokościChcesz kupić biurko z regulacją wysokości, wejdz na https://umstahl.pl i zapoznaj się z ofertą biurek regulowanych, mebli metalowych i krzeseł biurowych.