Jak zmienić moje IP

 1. Surfowanie anonimowe

  Nadaje się do prostych zadań i daje satysfakcjonujące wyniki.

  Surfowanie anonimowe polega na wykorzystaniu bramki PROXY udostępnionej przez stronę internetową.  Internauta wprowadza żądany url, bramka zestawia połącznie pomiędzy serwerem. W efekcie zmienione zostaje IP komputera a serwer widzi jedynie IP bramki PROXY.
 2. Zmienny adres IP

  Często operator nie przypisuje klientowi stałego adresu IP, tylko przydziela zmienne. Zmiana następuje każdorazowo przy zestawianiu nowego połączenia. Jak zmienić IP, wystarczy zrestartować, odłączyć od zasilania na chwilkę i urządzenie pobierze nowe IP.

 3. PROXY

  Ideą PROXY jest odciążenie sieci poprzez zmniejszenie ilości generowanego ruchu. Serwer PROXY zapisuję przechodzące przez niego informacje i przekazuje je np. przeglądarce internetowej w taki sposób że kolejne żądania np. tego samego dokumentu nie są pobierane ze źródła tylko z samego serwera PROXY. Dzięki takiemu rozwiązaniu zmniejszony zostaje ruch a dane wczytują się znacznie szybciej. Powyższe rozwiązanie może być użyte do ukrycia IP internauty, dzieje się tak dlatego ponieważ serwer docelowy „widzi” adres IP serwera PROXY a nie komputera internauty.

 4. TOR

  TOR czyli The Onion Router jest siecią wirtualnych tuneli pozwalających na poprawę anonimowości w sieci. TOR został stworzony dla Marynarki Wojennej USA w późniejszym czasie jednak ewoluował i obecnie jest rozwijany przez Electronic Frontiers Foundation, firma ta obecnie zajmuje się ochroną prywatności użytkowników w sieci. Aby skorzystać z tego rozwiązania należy zainstalować i skonfigurować program TOR (działa zarówno pod Linux jak i pod Windows). Obecnie projekt ten służy zapobieganiu inwigilowania w sieci.